» Strona główna  » Informacje o przedszkolu

Historia przedszkola

Próg naszego przedszkola pierwsze dzieci przekroczyły wiosną 1974r. W pięciu oddziałach przygotowano sale zabaw dla 122 przedszkolaków. Trudnego zdania organizacji nowo otwartego przedszkola podjęła się Pani Maria Nowakowska, która przez 2 lata tworzyła warunki bezpiecznego pobytu dzieci w przedszkolu. Zadbała  o wyposażenie sal i ogrodu w potrzebny sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne niezbędne do organizowania zabaw oraz procesu wychowawczo – dydaktycznego.
Od września 1975r. dyrektorem została Pani Elżbieta Walczak. Z jej inicjatywy przedszkole rozpoczęło współpracę ze Studium Nauczycielskim oraz Uniwersytetem Warszawskim pełniąc funkcję placówki ćwiczeń i przyczyniając się w ten sposób do kształcenia przyszłych nauczycieli. Dobrze wykształcona kadra pedagogiczna otaczała dzieci troskliwą i fachową opieką, rozszerzała ich dotychczasowe doświadczenia, ukierunkowywała rozwój społeczny, uczuciowy i intelektualny. Prężnie też działała Rada Rodziców, która poprzez zaangażowanie i zainteresowanie sprawami przedszkola miała wpływ na budowanie konstruktywnej współpracy i dobrych relacji z zespołem nauczycieli i wszystkimi pracownikami.
Od września 1988r. dyrektorem  została Pani  Elżbieta Tokarska, która pełni tę funkcję do chwili obecnej. W tym czasie na terenie przedszkola wykonano wiele prac remontowych i zmienione zostało wyposażenia sal. Nauczyciele i rodzice podejmują działania sprzyjające podnoszeniu jakości świadczonej pracy, powstał hymn i logo przedszkola, tworzymy własne tradycje, organizowane są liczne uroczystości i akcje charytatywne. Dzieci z sukcesem uczestniczą w konkursach organizowanych poza przedszkolem. Podejmujemy wiele działań na rzecz ochrony środowiska, dwukrotnie uzyskaliśmy III miejsce za zbiórkę makulatury w konkursie organizowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Przez wiele lat byliśmy organizatorami ekologicznego konkursu dla przedszkoli Dzielnicy Mokotów „Zabawka ze skrawka”, którego podsumowaniem było przeprowadzenie Prezentacji Ekologicznych 2009/2010 dla wszystkich placówek m.st. Warszawy pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów.
Nasza kadra pedagogiczna  traktuje pracę z dziećmi z pasją dbając o ciągły rozwój zarówno naszych wychowanków, jak i własny.
Wynikiem doświadczeń pedagogicznych i sukcesem było zdobycie przez dyrektora przedszkola I miejsca za program „Zanim będę uczniem” w konkursie na najlepszy program wychowania przedszkolnego, organizowanym przez CODN pod patronatem MEN.
Rodzice zauważają i wspierają nas w podejmowanych działaniach, wspólnie budują przyjazną i życzliwą atmosferę. Efektem współpracy jest samodzielne przygotowywanie przez rodziców przedstawień teatralnych dla dzieci na uroczystość „Dzień Przedszkolaka”.
Priorytetowym zadaniem pozostaje dla nas utrzymanie przyjaznych relacji pomiędzy rodziną i przedszkolem, opartych na wzajemnym zaufaniu oraz współpracy.

Zapraszamy i życzymy radosnego, pełnego pozytywnych wrażeń pobytu w naszym przedszkolu.

- Aktualności - W dniu ..

W dniu 07.11.2017r. odbędzie się "Pasowanie na Przedszkolaka". W grupie I i III o godz. 16.15, w grupie II 15.45. Serdecznie zapraszamy.

Hymn przedszkola

nutki
Nie bądź taki samolub
i kogokolwiek polub,
To znakomity sposób
na szczęście dla wielu osób.
 Bo ten, kogo Ty polubisz
stanie się lepszy dla drugich,
Więc, nie bądź taki samolub
  i kogokolwiek polub.
Porzuć kłótnie i swary
i bądź szczęśliwy bez miary,
Śmiej się do wszystkich osób,
bo to jest na szczęście sposób.
  Bo ten, kogo Ty polubisz
  stanie się lepszy dla drugich,