- procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola

» BIP  » Kompetencje

Przedszkole zapewnia każdemu uczęszczającemu do niego dziecku, warunki rozwoju odpowiednie dla indywidualnych potrzeb i możliwości wychowanków.

Tworzymy przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe,
wykazują ciekawość  otaczającym światem a  w rozwoju osobistym osiągają sukcesy.

Głównym zadaniem przedszkola jest organizowanie procesu wychowawczo- dydaktycznego mającego na celu:

- tworzenie u dzieci pozytywnego obrazu samego siebie
- kształtowanie przyjaznego stosunku do ludzi i najbliższego otoczenia
- rozwijanie aktywności poznawczej
- wyzwalanie w dzieciach ekspresji słownej, muzycznej, plastycznej, ruchowej, teatralnej
- ujednolicenie oddziaływań wychowawczych rodziców i nauczycieli

Planując i organizując pracę z dziećmi uwzględniamy obowiązującą podstawę programową, pedagogiczne koncepcje wychowania i nauczania, propozycje programowe oraz własne opracowania.
      Swoją działalność realizujemy w bezpośredniej pracy z dziećmi, przy współudziale rodziców i specjalistów.
      Oczekujemy w efekcie naszej pracy rozbudzenia u dzieci poczucia własnej wartości, wrażliwości na potrzeby innych, wytrwałości w osiąganiu dobrych wyników w nauce.
      Przywiązujemy wagę do aktywnego i twórczego rozwoju pracowników. Nauczyciele na drodze rozwoju zawodowego dążą do pogłębiania wiedzy, doskonalenia warsztatu pracy, potrafią w sposób twórczy realizować zadania wychowawczo-dydaktyczne oraz dzielić się własnymi osiągnięciami z innymi. Dobra atmosfera pracy tworzona przez wszystkich pracowników oraz ich zaangażowanie w wykonywane obowiązki bezpośrednio wpływa na samopoczucie i rozwój wychowanków.
      Tworzymy własne tradycje i szczycimy się posiadaniem logo przedszkola oraz hymnu. Naszą dewizą jest świadome i celowe wychowanie i nauczanie.

- Aktualności -  &..

..