» Strona główna  » Misja

MISJA

Przedszkole zapewnia każdemu uczęszczającemu do niego dziecku, warunki rozwoju odpowiednie dla indywidualnych potrzeb i możliwości wychowanków.
Głównym zadaniem naszego przedszkola jest organizowanie procesu wychowawczo-dydaktycznego mającego na celu:
- tworzenie u dzieci pozytywnego obrazu samego siebie
- kształtowanie przyjaznego stosunku do ludzi i najbliższego otoczenia
- rozwijanie aktywności poznawczej
- ujednolicenie oddziaływań wychowawczych rodziców i nauczycieli.
Oczekujemy w efekcie naszej pracy rozbudzenia u dzieci poczucia własnej wartości, wrażliwości na potrzeby innych oraz wytrwałości w osiąganiu dobrych wyników w nauce.
Dzieci wzrastają w przyjaznej atmosferze, czują się bezpieczne i szczęśliwe, wykazują ciekawość  otaczającym światem, w rozwoju osobistym osiągają sukcesy. Nasi wychowankowie są dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole, osiągają pozytywne wyniki w nauce, są pełni własnych umiejętności, aktywni w podejmowaniu działań, wrażliwi na innych i pomagają sobie wzajemnie.
Planując i organizując pracę z dziećmi uwzględniamy obowiązujące podstawy programowe, pedagogiczne koncepcje wychowania, nauczania, propozycje programowe, własne opracowania. Swoją działalność realizujemy w bezpośredniej pracy z dziećmi, przy współudziale rodziców i specjalistów.
Przywiązujemy wagę do aktywnego i twórczego rozwoju pracowników. Nauczyciele na drodze rozwoju zawodowego dążą do pogłębiania wiedzy, doskonalenia warsztatu pracy, potrafią w sposób twórczy realizować zadania wychowawczo-dydaktyczne oraz dzielić się własnymi osiągnięciami z innymi. Dobra atmosfera pracy tworzona przez wszystkich pracowników oraz ich zaangażowanie w wykonywane obowiązki bezpośrednio wpływa na samopoczucie i rozwój wychowanków.
Tworzymy własne tradycje i szczycimy się posiadaniem logo przedszkola oraz hymnu. Naszą dewizą jest świadome i celowe wychowanie i nauczanie.

- Aktualności - W dniu ..

W dniu 07.11.2017r. odbędzie się "Pasowanie na Przedszkolaka". W grupie I i III o godz. 16.15, w grupie II 15.45. Serdecznie zapraszamy.

Hymn przedszkola

nutki
Nie bądź taki samolub
i kogokolwiek polub,
To znakomity sposób
na szczęście dla wielu osób.
 Bo ten, kogo Ty polubisz
stanie się lepszy dla drugich,
Więc, nie bądź taki samolub
  i kogokolwiek polub.
Porzuć kłótnie i swary
i bądź szczęśliwy bez miary,
Śmiej się do wszystkich osób,
bo to jest na szczęście sposób.
  Bo ten, kogo Ty polubisz
  stanie się lepszy dla drugich,